Witaj w Strefie Rodzica!

Tutaj znajdują się ciekawe artykuły do pobrania! 

Zapraszamy do zapoznania się z nimi :-)

 

 Artykuły dla rodziców

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami dotyczącymi wychowania dzieci. Są to teksty publikowane w czasopiśmie Remedium w latach 1999-2002. Zawierają wiele konkretnych wskazówek dotyczących rozwiązywania trudnych sytuacji wychowawczych. Mogą być wsparciem dla rodziców i wychowawców. Każdego tygodnia będzie sie pojawiał nowy artykuł. Wejdź!

 

Wychowanie w duchu chrześcijańskim

Drogi Rodzicu i Wychowawco!

Otwieramy nowy cykl artykułów, w których będziemy poszukiwać głębi wychowania, odwołując się do wiary w Boga a także do wartości, które są uniwersalne, bliskie wielu ludziom. Publikując te teksty pragniemy podzielić się z Tobą tym, w co wierzymy, co odkrywamy, co jest dla nas ważne.

Pierwszy artykuł jest osobistym świadectwem. Kolejne dotyczą różnych aspektów wychowania dzieci, rozważanych w świetle Słowa Bożego. Kilka z nich jest opartych na „Ośmiu błogosławieństwach”, które można potraktować jako inspirację do tworzenia programu wychowawczego.

Zapraszamy do korzystania z tych tekstów w duchu wolności, zgodnie z własnymi przekonaniami i doświadczeniami. Zachęcamy do dialogu, wymiany myśli :). Bez względu na to, czy uważasz się za osobę wierzącą czy nie, Twoje doświadczenia są dla nas cenne :). Możemy się od siebie wzajemnie uczyć i inspirować się do rozwoju! Wejdź!

 Zapraszam także do Strefy Profesjonalisty. Znajdujące się tam teksty również mogą być inspirujące dla rodziców.