asssiaJoanna Karasowska-Płotek - z wykształcenia jestem psychologiem. 2 lata pracowałam z rodzinami zastępczymi i z klientami Ośrodka Pomocy Społecznej. Te dwie prace pozwoliły mi zdobywać wiedzę i rozwijać umiejętności w zakresie pracy z rodziną oraz interwencji kryzysowej i prowadzenia poradnictwa psychologicznego. Ukończyłam studia podyplomowe „Pomoc psychologiczna i interwencja systemowa w rodzinie”, kurs dla pracowników świetlic socjoterapeutycznych i Akademię Wolontariatu w Centrum Interwencji Kryzysowej w Gdańsku.
Prywatnie:
Jestem mamą dwójki wspaniałych dzieci: przedszkolaka Jakuba i niemowlaka Tymoteusza. Macierzyństwo do tej pory nauczyło mnie, że zawsze mamy więcej siły, niż nam się wydaje – setna nieprzespana noc z rzędu uczy pokory i cierpliwości. Towarzyszenie moim dzieciom w rozwoju i poznawaniu świata każdego dnia, pokazuje mi, ile wpływu dorosły ma na dziecko i że to on w dużej mierze kształtuje fundamenty jego osobowości i tożsamości. Odpowiedzialność z tym związana jest dla mnie ogromnym wyzwaniem, ale i zaszczytem.

Mama o córce:
Asia jest osobą uporządkowaną a jednocześnie dynamiczną- myśli, planuje i szybko przechodzi do działania. Współpraca z nią jest dla mnie gwarancją dobrej organizacji naszego przedsięwzięcia. Ma też w sobie młodzieńczą pasję, odwagę i wytrwałość w dążeniu do celu. Potrafi uważnie słuchać i znaleźć w wypowiedzi drugiej osoby coś wartościowego. Myślę, że razem stanowimy świetny duet.